הנה כאן מאת מיכאל פלג, מהנדס תקשורת ורדיו העובד ברפא"ל, הוא טוען ומציג את הסיכונים של קרינת רדיו בכללותה וההשעה של דור 5, השפעה מסוכנת שלא נבדקה. אמנם הוא מתייחס בעיקר לצה"ל אך ולנו מציגים את זה כדבר נדרש, כדבר הבא ולא מוסרים לנו על הסכנות.

"השינוי האמור לבוא עם דור 5 הוא למעשה תוכנית מוצהרת ומפורסמת באופן ציבורי ונרחב להגדיל את כמות התקשורת (ביטים לשנייה בשטח מוגדר) פי-100 עד פי-1000. זה כמובן יגדיל מאוד את חשיפת בני אדם לקרינה. הכוונה היא לספק דרך הטלפון הנייד סרטים באיכות גבוהה יותר (ומיותרת), משחקי מציאות מדומה וכדומה וגם ליצור את ה- IOT, ז"א תקשורת בין חפצים כגון מכוניות, מקררים, אזיקונים, מצלמות אבטחה, תאורה, לחם במכולת, מונים חכמים, חניונים, תחנות דלק וכל דבר אחר. מדובר בשימוש בתדרים גבוהים שלא היו בשימוש בעבר ושהשפעותיהם הבריאותיות עלולות להפתיע כי הם לא נחקרו מספיק."

במאמר המקורי, קישור לעיל, מוטמעים קישורים למחקרים נוספים שמראים נזקים ביולוגיים וגרימת סרטן לחיילים שחשפים לקרינת רדיו. הדבר ידוע ומקובל. ההבדל הוא לכאורה בעוצמה. ריבוי מכשירים מקרינים בסביבת חיינו יגבירו את העוצמה הכללית של הקרינה בסביבת חיינו.