מימון המונים לפניה לבג"ץ לעצירת פריסת אנטנות דור5 (עודכן, 24/11/2020 )

פריסת מערך אנטנות דור 5 על רבדיו תגרום מעבר פאזה בתחלואת ציבור מקרינה. ופגיעה בפרטיות -יצירת "גטו דיגיטלי". אנו פונים אליכם לתרומה, למימון עתירה ותביעות נוספות, נגד פריסת דור 5 על רבדיו-"עיר חכמה".

מהעותרים: שי דנון, פרופ אמריטוס זמיר שליטא. מהתומכים: רב אמנון יצחק, ד"ר איריס עצמון. מחות דעת: פרופ מרטין פל, פרופ הארו  פול, ד"ר אופיר פלומנבום

אם לא נפעל נקבל

1. עליה משמעותית בתחלואת ציבור מקרינה.

2. פגיעה בפרטיות עקב פריסת תשתית 5 ג'י. (כלא דיגיטלי.)

3. סחר במידע שנאסף על אנשים.

התרומות משמשות לתשלומים לעורכי דין ועמלות בית משפט, חוו"ד, תרגומים, אישורים (אפוסטיל), קמפין דיגיטלי ופעילות שטח והמשך פעילות משפטית

מהעותרים: שי דנון, פרופ אמריטוס זמיר שליטא. מהתומכים: רב אמנון יצחק, ד"ר איריס עצמון. מחות דעת: פרופ מרטין פל, פרופ הארו  פול, ד"ר אופיר פלומנבום

העברות לחשבון בנק
. יוצגו חשבוניות על תשלומים וישלחו קבלות על תרומות. להגשת בג"ץ: 120 אלף שקלים. ולהגשת יצוגית סלולר: לפחות 120 עוד. איסוף רציף. (בנושא יצוגית סלולר ידרש קמפין לציבור הרחב וזה מיקר את הקמפין. 120 אלף שקלים – גבול תחתון.) 


לפנות לשי דנון    

תרומות באשראי,
בנושא טעון זה, חברת מאגד הסליקה מקבלת הוראה מהשלטון – ואינם משתפים פעולה. ממשיכים לבחון עוד חברות בשוק

תרומות נוספות

ביט,   לפנות לשי דנון

אם מזומן או צ'ק (או אפשרות אחרת)  אפשר לפנות לתאם באימיל (כותרת: "תרומה בג"צ-דור-5"),

מה 1.9.20 נאספו כ30 אלף שקלים מ135 תורמים.         

חלוקת תקציב (הערכה): 20% מדעי, 20% שטח, 30% משפטי, 30% דיגיטל

מצב דברים: פעילות שטח ודיגיטל וריכוז מסמכים משפטים

בנושא גיוס    קודם

בגיוס הקודם בקיץ 2019 גויסו כ- 70 אלף שקלים. כש40 אלף מהם עברו לצוות עורכי דין. (הוכן מסמך.)

לאחר מכן שכרו עורך דין אחר בשם אריק גינזבורג. הועבר לעו"ד 23 אלף שקל. (הוכן מסמך.)

שאריות הושקעו ב2 קטגוריות מרכזיות. (1)  הכנת מסמכים (לדוגמא תרגומים מקצועים). (2) ובפעילות שטח (כגון ארגון הפגנות. פוסטרים, וכו') 

קימות חשבוניות.
אלו  יוצגו בעמוד לנושא
 

חודשים לאחר מכן פנו לדוקטור אופיר  פלומנבום לתפקד בנושאי ניהול מדעי של העתירה 

4 חודשי עבודה עברו ואנו פונים (סתיו 2020)  לציבור לאנשים לעוד גיוס של כספים [120 אלף שקלים לעתירה ו120 אלף שקלים לפחות ליצוגית סלולר (על התקן)]

דור-5-לא-קידמה. דור-5-תחלואה

   אנו בעד קידמה, רק שדור 5 זה לא קידמה. זה חיבור אנשים למטרצית שליטה קיצונית על ידי קרינה במחיר תחלואת ציבור קשה. אפשר לעשות הכל עם מערך אנטנות קים ואנטרנט חוטי, סיבים.

ובעתיד? ישומים עתידנים יהיו מבוססי בינה מלאכותית ולא קרינה שמחוברת למחשבי-על / חות שרתים. למעשה הקרינה הקיצונית שמתוכננת מחפה על בינה מלאכותית פרמיטיבית מאוד

 

מבחינת "עיר חכמה", (כגון "פחים חכמים"/ "תאורה חכמה"/ "רמזורים חכמים"/ "מונים חכמים") אפשר לעשות הכל כבר עכשיו עם תשתיות קימות ואינטרנט חוטי . למעשה כמו שאנו רואים "במונים חכמים" אין בעיה לחבר מונה חכם לקו אינטרנט וזה הרבה יותר חסכוני ופשוט לתפעול.  אין צורך בקרינה אך היא נדחפת על ידי ארגוני מדינה בפולסים חזקים מאוד (10 מקרו ואט סמ"ר) שגורמים לתחלואה לסביבה קרובה.

   מצלמות מעקב פרוסות כבר עכשיו . כשמטרת מצלמות דור 5 היא שונה לגמרי מלשמור על אזרחים אלא לעקוב אחר אנשים . אחר פעילות של אזרחים רגילים . כל אזרח . ולתת לאנשים "ניקוד חברתי" (ראו מה קורה בסין עם דור 5) . ולסחור במידע . אלו מצלמות שמעבירות מידע למחשבי בינה מלאכותית שמזהות פנים . כיום המידע נשמר בלי זיהוי פנים ונמחק כל כמה ימים. מצלמות דור 5 יזהו פנים ויערכו אנליזה וישמרו תוצאות אנליזה בתיקיה ספציפית לכל אזרח וכל אזרחית 

 

רכבים אוטונומים (בסגנון "טיס אוטומטי")  בכלל אינם צריכים קרינה מאנטנות דור 5 אלא בינה מלאכותית חזקה ומכ"ם פשוט   
 
 
מבחינת ישומים בטלפון. שיחות זום\וידאו עובדות גם עכשיו וגם כל ישום אזרחי. כמה סרטים אנשים יכולים לראות באותה שניה? דור 5 מטרתו זה קשר בין מחשבים. ולא בין אנשים. מטרת ארגוני מדינה והביון שפורסים מערך דור 5 אינה שלאנשים   תהיה "יכולת להוריד סרט ב3 שניות" אלא לחבר אנשים לבינה מלאכותית דרך קרינה ולראות אנשים בדירותהם. במחיר   תחלואת ציבור קשה

דיון בשאלת (איזו) פלטפורמה משפטית היא עדיפה להצלחת מהלך

אנו מודעים לטענות שבית משפט מוטה למערכת. מבחינת התנהלות בית משפט עליון בהגשת בג"ץ נגד מדינה  ,   טענה זו למעשה מובנית לתוך אלוגריתם הפעולה של בג"ץ. למעשה בג"ץ הינם שופר לפקידי מדינה כמו פקידי משרד איכות סביבה.

התנהלות זו היתה ידועה לצות הקודם שהתחיל את יוזמת בג"ץ-דור-5. צוות קודם סבר שאם עורכי דין מיצגים יצליחו להראות שפקידי איכות סביבה ובריאות אינם מדויקים אלא סלפנים ואף רשלנים – בג"ץ "יאלץ" לדון בעובדות ולחרוג ממנהג "קבלת דבר פקידי מדינה ללא בחינה".

גם צות נוכחי חושב שזו אלטרנטיבה אפשרית.  עדין אנו בוחנים עוד אפשרויות.  לדוגמא תביעה יצוגית נגד סלולר. דוגמא נוספת היא תביעה אישית נגד פקיד איכות סביבה על תקן (100 מקרו ואט סמ"ר לתדרים גבוהים מ800 מגהרץ) שמתעלם מ50 אלף מחקרים מדעים בנושאי תחלואת אנשים מקרינת סלולר כבר בעוצמות של 3.5 מקרו ואט סמ"ר ומעלה.

לכל אלטרנטיבה יש יתרונות ולחסרונות.

הגשת בג"ץ – בג"ץ עלול לדחות טענות על סלפנות פקידי איכות סביבה – "כי זה אינו משפט נגדם".

הגשת תביעה אישית נגד פקידי מדינה מתקבלת רק במקרים שמוכיחים רשלנות מכוונת.

תביעה יצוגית נגד סלולר – סלולר יפנו למשרד איכות סביבה ולתקן שקבע ויטענו "שאנו בתקן". שאלה היא האם בית משפט ידון בטענות ובעובדות מדעיות ומאמרים מדעים וחות דעת מדעיות על תחלואת סלולר לפני חימום או שלמעשה יקבל את טענות משרד איכות סביבה "שאין בעיה – 100 מקרו ואט זה מצוין" (למרות שמדינות רבות באירופה ובעולם , כמו שויץ (תקן 3.5)   תקן במדינה הוא סביב "תקן בריאות" של כמה מקרו ואט סמ"ר 2,3).

בכל מקרה אנו פועלים גם שאזרחים יתלוננו למשרד איכות סביבה בהרבה מוקדים במדינה. לבקש לכון אנטנות לעוצמות של 3.5 מקרו ואט סמ"ר. ביחוד איפה שמדידות שלנו הראו קרינה של 50-100 מקרו ואט סמ"ר, במסעדות ובתי קפה, פארקים וספסלים. ברגע שזה יופיע בתקשורת תדיר זה ישמע גם בין כותלי בתי משפט. יותר חשוב לחץ זה עשוי להפחיד כהוגן את פקידי איכות סביבה ומשרד בריאות לשנות את תקן הקרינה ל3.5 מקרו ואט סמ"ר.     

יש עוד הרבה מאוד פעולות להשפיע בנושא. חרם צרכנים. הופעה בועדות כנסת. הופעה בועדות מחוזיות /בעיריות/ ובמועצות. מיפוי קרינה בשטח. מיפוי קרינה בחו"ל איפה שפרסו דור 5. ועוד. אנו מקדמים כל אחת מאלו. ועוד.

מכיון שבסבב קודם 90% מהתקציב שהושג מהציבור הושקע במסמכים משפטים, בסבב זה רכיב משפטי הוא על יצוג בבית משפט (ושולים לאגרות,  אישורים וכו'). לפני הגשת מסמכים לבית משפט, אנו פועלים להשגת תמיכה ציבורית בפעילות שטח ודיגיטל עם הקצאת תקציב לנושאים  אלו.

  מהי הצלחת מהלך?

מערכת מוטה. הצלחת מהלך יכולה להיות ולבוא לביטוי בכל אחת ממספר אפשרויות

1, שינוי תקן מ100 מקרו ואט סמ"ר לעוצמות של 3.5 מקרו ואט סמ"ר. או,  דיון ציבורי (משאל עם) או/ו משפטי בנושא

2, פריסת עיר חכמה חוטית. או, דיון ציבורי או/ו משפטי בנושא

3, יש לאסוף נתונים מדעים על השפעות תדרים גבוהים מ3.5 ג'יגהרץ על אנשים למשך שנתים לפני שימוש, דיון משפטי בנושא

4.1, דיון משפטי או/ו ציבורי (משאל עם) בנושא: ריבוי אנטנות שקול לכלא דיגיטלי מכיון שזה מאפשר לראות לתוך בתים

4.2, דיון ציבורי (משאל עם) או/ו משפטי בנושא: הפעלת מצלמות מעקב בינה מלאכותית שנותנות ציון חברתי על בסיס איסוף מידע על אנשים 24 7,   שקול לכלא דיגטלי

4.3, דיון ציבורי (משאל עם) או/ו משפטי בנושא: סחר במידע (מהמצלמות בינה מלאכותית בפריסת דור 5) – פגיעה   בפרטיות

* בסעיפים 1,2,4,3,  "דיון ציבורי" כונה היא "יובא להחלטת ציבור" (משאל עם או החלטת כנסת עם רוב מיוחד). ודיון משפטי כונה היא דיון בעדויות במסגרת משפטית (לאלץ את בג"ץ (בית משפט) לדון בעדויות)

מסמכים