מוזמנים לשתף את המסמך בא לבעלי תפקידים ברשויות, כדי שידעו שהדאגה שלכם אמיתית ויש בעולם עוד הרבה אנשים שמודאגים מהטמעה של טכנולוגיית דור 5, בקרב אוכלוסיה אזרחית.

התנגדות עולמית עזה ועצירה של פריסת טכנולוגיית דור 5 בקרב אוכלוסיה אזרחית

יש מדינות או ערים שהודיעו שלא ישתפו פעולה בקידום העיר ה"חכמה" ופריסת דור חמישי לאחר שבדקו את הנושא לעומק. הם לא מתכוונים לפגוע בטבע ולא לכרות עצים לטובת דור 5. הם לא מסתמכים על אנשי עסקים ובעלי אינטרסים שרוצים להפיק תועלת כלכלית על חשבון הבריאות והפרטיות של הציבור. הם לא הולכו שולל מהתוכניות הגרנדיוזיות של החברות לטובת הרווחים הכלכליים שלהם מבלי לתת את מלוא המידע על כל המשמעויות של התוכניות הללו.
בבריסל סלין פרמאולט, שרת הממשלה של איזור בריסל שאחראית למגורים, איכות חיים, סביבה ואנרגיה אמרה בראיון ל- Echo: "אני לא יכולה לקבל טכנולוגיה כזו אם היא לא עומדת בתקן, שחייב להגן על האזרח. דור חמישי או לא, האנשים של בריסל אינם שפני ניסיון שאת הבריאות שלהם אני לא יכולה למכור עבור רווח. אנו לא יכולים להשאיר שום דבר לספק." בבלגיה תקן הקרינה נמוך תודות לפעילות מוקדמת להגנה על בריאות הציבור. התקן בבלגיה הוא 9 וולט למטר, שהוא נמוך לעומת מקומות אחרים בעולם אשר אימצו תקן שמשרת את תעשיית הסלולר, תקן ה-ICNIRP של הוועדה הבינ"ל לקרינה בלתי מייננת בה יושבים מומחים מטעם התעשייה.
בגרמניהנשלחה עצומה לפרלמנט בבקשה להפסיק את הדור החמישי. העצומה הגיעה ל- 50,000 חתימות.
בהולנדמפלגות פוליטיות רוצות לדעת את פוטנציאל הסכנות של האנטנות שמותקנות בהיקף רחב. חברת הפרלמנט לאורה ברוצט: "אנו עדיין לא יודעים לגבי הסכנות לבריאות הציבור. מחקר מועט נעשה על ההשפעות של הדור החמישי. אנחנו צריכים לקחת את הדאגות של האנשים ברצינות ולחקור זאת".
"קרינת דור חמישי משתמשת ב'קוקטייל' של שלושה סוגי קרינה, מקרינת רדיו נמוכה, קרינת מיקרוגל עם הרבה יותר אנרגיה וגלים מילימטרים עם הרבה יותר אנרגיה. התדרים הגבוהים מאוד בדור חמישי הם המקום שבו נמצאת הסכנה הכי גדולה. בזמן שתדרי דור 4 מגיעים עד 6 ג'יגה הרץ, דור 5 חושף חיים ביולוגיים לאותות בפולסים בטווח התדרים 24 ג'יגה הרץ עד 100 ג'יגה הרץ. הציבור מעולם לא היה חשוף לתדרים כ"כ גבוהים למשך תקופות ממושכות. זה ענין משמעותי. מסתבר שהעיניים שלנו ובלוטות הזיעה פועלות כאנטנות לספיגה של התדרים הגבוהים יותר של הדור החמישי. ובגלל שהמרחקים שהתדרים הללו עוברים במרחבהם קצרים, המשדרים נדרשים להיות קרובים יותר לבתים ובתי ספר לעומת טכנולוגיה אלחוטית קודמת. הפריסה הזו תוסיף מגדל סלולרי כל 2-10 בתים."
בסן פרנסיסקו, בית המשפט העליון קבע שסן פרנסיסקו וערים אחרות יכולות להגן על הנוף שלהן על ידי איסור של הצבת אנטנות דור חמישי על קווי חשמל. "סן פרנסיסקו מוכרת כאחת הערים היפות ביותר בעולם". הרגולציה צריכה למנוע התקנות היכן שהמיקום יפחית את יפי העיר.
סן פרנסיסקו אסרה על טכנולוגיית זיהוי פנים בהצבעה של 8 ל-.1 סן פרנסיסקו הפכה להיות העיר הראשונה באמריקה שחסמה את הטכנולוגיה לזיהוי פנים הפוגעת בבטיחות ופרטיות הציבור.
תוכנת זיהוי פנים זיהתה באופן מוטעה 26 מחוקקים בקליפורניה כפושעים. כתוצאה מכך אחד מהמחוקקים האלו מקדם הצעת חוק שתאסור על המשטרה להשתמש בטכנולוגיה לזיהוי פנים.
ב- 6 למרץ, מועצת העיר דאנוויל שבקליפורניה הצביעה 4 לעומת 1 למנוע היתר לאנטנות דור 5 של חברת וריזון. במשך הפגישה ראש העיר אמר שההצבעה היתה מאמץ לעמוד מול הממשלה הפדרלית וחברות הסלולר כמו וריזון. החלטת מועצת העיר דאנוויל למנוע היתר שימוש באנטנות דור 5 פותחת את האפשרות לקבל תביעות מחברת וריזון. "עשינו החלטות רבות קשות במשך השנים, וזו החלטה שהיא בין שלוש ההחלטות הקשות ביותר. זובדיוק הסיבה שאנשים בוחרים אותנו, כדי שנעשה את הדברים הנכונים", אמר ראש העיר רוברט סטורר במהלך פגישת מועצה.

https://themindunleashed.com/2019/03/california-mayor-lost-control-5g-rollout.html?fbclid=IwAR07Ixf18oDwFqyh4RMs6NhH0490kFxdRyozzOYxD4zVGxP7gpnbvzUizms

בפורטלנד, אורגון, בכירים בעיר מובילים התנגדות להתקנת רשתות דור 5 בעיר. היוזמה נתמכת על ידי ראש העיר טד ווילר ושני חברי ועדה, אמנדה פריץ וקלואה איודאלי. בעיר מרגישים שסיכוני הבריאות של דור 5 לא מובנים מספיק כדי להצדיק התקנה. ההצבעה בעיר נובעת גם מדאגות לגבי הקשר של דור 5 לסרטן. אמנדהאומרת "פליטות קרינת תדרי רדיו שנוצרות על ידי טכנולוגיות אלחוטיות יכולות לתרום להשפעות שליליות על הבריאות כמו סרטן". מחקר של התוכנית הלאומית לטוקסיקולוגיה מציג עדות שתדרי רדיו יכולים לגרום סרטן בלב ובמוח.

Portland Officials Attempt To Block 5G Network Installation Over Health Risks

Jim Satney March 24, 2019
חוק במדינת ניו המפשיר מייסד ועדה שתחקור את ההשפעות הסביבתיות והבריאותיות של טכנולוגיית הדור החמישי ויכלולאת השימוש בטכנולוגיות של הדור הקודם. הדור החמישי מיועד להגביר את החיבור בין מכשירים אבל גם מייצרסיכונים משמעותיים לבני אדם, לבעלי חיים ולסביבה בשל חשיפה מוגברת לקרינת תדרי רדיו. מטרתהמחקר היא לבדוק את היתרונות והסיכונים מדור 5 עם התמקדות בהשפעה הסביבתית ובהשפעות הבריאותיות הפוטנציאליות, במיוחד לילדים, עוברים וקשישים ולאנשים עם חולשות בריאותיות קיימות.
מועצת העיר של Mill Valley, עיר קטנה הממוקמת מצפון לסן פרנסיסקו, הצביעה פה אחד לחסום פריסה של אנטנות דור חמישי באזורי מגורים. באמצעות חקיקה דחופה שמאפשרת למועצת העיר להפעיל מיד רגולציות שמשפיעות על בריאות ובטיחות הקהילה, הגבלות ואיסורים נכנסים לתוקף מיד לגבי כל ציוד דור חמישי בעיר. בקשות לגבי אזורים מסחריים מותנות בהעברת חקיקה. החקיקה נבעה מדאגות הקהילה לגבי השפעות בריאותיות של אנטנות אלחוטיות של דור 5.

Bay Area city blocks 5G deployments over cancer concerns

בית המשפט של מחוז קולומביה בארה"ב קבע שרשות התקשורת הפדרלית בארה"ב "נכשלה בהצדקת הבטחון שפריסת אנטנות דור חמישי לא מציבה סיכון תרבותי, דתי או סביבתי." רשות התקשורת "נכשלה מבחינת התייחסותבאופן מספק לנזק של אי רגולציה ותועלת סביבתית ותועלת לשימור ההסטוריה" מה שאומר שההחלטה להסיר רגולציה לאנטנות דור 5 היא "שרירותית וקפריזית", הסיקו השופטים.

Ajit Pai loses another court case as judges overturn 5G deregulation

Pai tried to kill environmental and historic-preservation review of small cells.

JON BRODKIN – 8/9/2019, 11:45 PM
באיטליהפורסם בעיתון הבוקר המקומי של פדואה ש- 38 עיריות באיטליה החליטו לאסור את הניסוי של דור 5.
רפאל כרמלו, ראש עיריית סקאנצנו באיטליה אוסר על דור חמישי, ומצטט את עקרון הזהירות
בשוויץ החברה הסלולרית Swisscom פרסה את הטכנולוגיה למרות החלטה של הפרלמנט בז'נבה באפריל לדחות את המשך הפריסה של דור 5. הוחלט שמחקר בלתי תלוי בתעשייה יראה קודם שהדור החמישי לא פוגע בבריאות האדם והסביבה. הפוליטיקאים של ז'נבה עקבו לכן אחר עצומת המדענים על הדור החמישי, שנחתמה על ידי יותר מ- 240 מדענים ורופאים. מספר ימים קודם לכן, קנטון ואוד (Vaud) בשוויץ הצביע בעד עצירת הדור החמישי. אבל ב- 17 לאפריל 2018 חברת Swisscom הודיעה שהיא לחצה על כפתור "התחל" לאנטנות דור 5 שקנתה על ידי רשות התקשורת השוויצרית. חברת Swisscom שילמה 380 מיליון פראנקים שוויצרים בשביל הרישיון וכך קיבלה Swisscom את הזכות להשתמש בתדרים של דור 5 שהיא קנתה מה- 17 לאפריל 2019 לחמש השנים הבאות. זה אומר שSwisscom- הפרה לחלוטין אתההחלטות של הפרלמנט האיזורי.
קנטון ג'ורה החליט באופן זמני לעצור את הדור החמישי בהמתנה לדו"ח הממשלה על השפעה בריאותית וסביבתית של דור 5. שני קנטונים נוספים, ג'נבה ו-ואוד, עצרו את ההתפשטות של דור 5 בשל סיבות בריאותיות וסביבתיות. ההחלטה של משרד הסביבה משמעותה שג'ורה עוקבת אחר אותו קו כמו קנטון ואוד, אשר לאחרונה גם עצר את הדור החמישי. שני הקנטונים רוצים לחכות לדו"ח על השפעות בריאותיות וסביבתיות מדור 5 מרשות הסביבה השוויצרית, האמורלהיות מוכן בקיץ. ג'נבה עוצרת גם היא את דור 5 ומחכה למחקר שיראה שהדור החמישי בטוח לבריאות האדם והסביבה. ג'נבה הולכת רחוק יותר בדרישה שדור חמישי יוכח כבטוח לעומת שני הקנטונים האחרים. שר הסביבה של ג'ורה, דיוויד אראי, מצדיק את ההחלטה באומרו ש"חכם לחכות ולתת עדיפות לעקרון הזהירות כשזה מגיע להשפעות בריאותיות מדור 5". בקרוב גם תידון תנועה לדחייה של דור 5 מהירוקים ושמאלנים בפרלמנט של ג'ורה.

Law in Switzerland stops 5G – awaits health risk report

April 23, 2019 By admin
באירלנד מחוז רוסקומון העביר החלטה להתנגד לדור החמישי, בתמיכת כל חברי המועצה
באוסטריה הפרלמנט ילמד עלהדור החמישי ויפרסם דו"ח עד ינואר 2020 הסוקר את המחקרים בתחום
בצרפת, ראש עיריית סיין-בל מתנגד למונים החכמים ומסביר לציבור במה מטעים אותו, ומבהיר לציבור שבניגוד לטענה כאילו אנשים חייבים להסכים למונה חכם – הם בפועל לא חייבים. כמו כן 13 חולים זכו לאחרונה בבית המשפט בצרפת שהחליט שיש להסיר את המונים החכמים מסיבות בריאותיות.