דוד אמסלם David Amsalem

לכבוד
שר התקשורת
מר דוד אמסלם

כמי שעוסקת בנושא הקרינה מזה 18 שנה, והכנסת חוקקה את חוק הקרינה הבלתי מייננת על בסיס המידע שהופיע בספר על הקרינה שכתבתי, ברצוני להציג את הידע המדעי החשוב לטובת כולם. באופן כללי מכון דוידסון מדגיש את התחום הטכנולוגי כמו גם המשרד להגנת הסביבה. אבל הקרינה שייכת לתחום הבריאותי ולא ראיתי את תגובת משרד הבריאות. בינתיים היתה תגובת יו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור, פרופ' חגי לוין, שאמר ש"אנחנו בעד תסקיר השפעה על הבריאות". אני מתייחסת לנושא הבריאותי שהוא קריטי בנוגע לקרינה לתושבי המדינה.

ברשותך אתייחס לפוסט שלך על הדור החמישי:

אתה מתייחס (בסעיפים 3, 5, 6) רק לאספקט של עוצמת השידור, אבל מה שמטריד את המומחים בתחום הקרינה הבלתי מייננת לגבי הדור החמישי אלה התדרים הגבוהים. עד היום התדרים שהיו בשימוש הציבור היו בטווח עד 5 ג'יגה הרץ (ווייפיי). עם ההתקדמות לדור החמישי מדובר בתדרים הרבה הרבה יותר גבוהים, שלא נבדקו לבטיחות. יותר מכך, אלה תדרים שנמצאים עד היום בשימוש כנשק צבאי (1). גלים מילימטריים, שהם חלק מהדור החמישי (2), פרוסים בבתי ספר בארץ במזרח ירושלים (3) ובאור יהודה (4). האם יש מטרה פדגוגית לשימוש בתדרי נשק ?

לגבי עוצמת הקרינה, משרד התקשורת טוען ש”רוב האוכלוסייה צפויה להיות חשופה לקרינה ממוצעת של עד כ- 5 מיקרו וואט לסנטימטר מרובע". 5 מיקרו-וואט לסמ"ר (לא בממוצע), היא הרמה שבה מצא המחקר של מכון ויצמן יצירת רדיקלים חופשיים מקרינת הסלולר. רדיקלים חופשיים הוא גורם מסרטן וגורם למחלות ניווניות, ונקשר למחלות רבות בספרות הרפואית – מאוטיזם ועד לפרקינסון, סרטן, אלצהיימר ועוד. אתה מפנה למכון דוידסון כמקור מידע מהימן, אבל מכון דוידסון מתעלם מהמחקר פורץ הדרך, המצוין של מכון ויצמן. המחקר של רוני סגר, יוסי פרידמן וקולגות, מצא התהוות של רדיקלים חופשיים מקרינת הסלולר ברמה נמוכה בהרבה מהתקן של המשרד להגנת הסביבה. התקנים של ארגון הבריאות העולמי ושל המשרד להגנת הסביבה מבוססים על אפקט תרמי בלבד של הקרינה. מחקר זה ורבים אחרים סותרים את הנחת המוצא של מכון דוידסון כאילו האפקט של הקרינה הוא אפקט תרמי בלבד. התקנים הקיימים מתייחסים לחשיפה אקוטית בלבד, ולנזק של חימום – כווייה. אבל מחקרים רבים הוכיחו קיומו של אפקט שאינו תרמי (אפקט א-תרמי) בחשיפה כרונית. הציבור בישראל חשוף למשך שנים ולא בחשיפה קצרת טווח ולכך התקן לא מתייחס. זו בדיוק הסיבה שהמדענים שחוקרים את הקרינה הבלתי מייננת שלחו עצומה נגד התקן של ארגון הבריאות העולמי, העצומה תורגמה לעברית והיא זמינה באתר: https://www.emfscientist.org/

המחקר של ממשלת ארצות הברית מטעם התוכנית הלאומית לטוקסיקולוגיה, שהוזמן על ידי מנהל המזון והתרופות, הוכיח קיומו של נזק א-תרמי מהקרינה. המחקר שחשף אלפי בעלי חיים לקרינה סלולרית מצא אפקט של סרטן, נזק לדנ"א, קרדיומיופתיה (אבן בניין לכשל לבבי) ולידה במשקל נמוך. למרות זאת, נציג מכון דוידסון, שאין לו מומחיות בקרינה בלתי מייננת, אמר בטלוויזיה שהסרטן נמצא במחקר כתוצאה מחימום בלבד. בעקבות זאת פורסם סרטון הסברה לציבור ששמו "מכון דוידסון משקרים לציבור!" תוכל לצפות בסרטון בקישור:
https://www.facebook.com/…/vb.10135625136…/320016258978761/…

לאחר המחקר של ממשלת ארה"ב פורסם מחקר של מוסד רמציני באיטליה, שמצא בדיוק את אותו סוג גידול ממאיר בלב בבעלי חיים. שני המחקרים ביחד נעשו על 5000 בעלי חיים, ומעידים שהממצא הזה אינו מקרי. הלב בדרך כלל לא מפתח גידולים, זה מצביע באופן מובהק על הסיכון מקרינה זו. סוג הגידול שנמצא בשני המחקרים האלה הוא אותו סוג גידול שנמצא במחקר האינטרפון הבינלאומי על משתמשי הסלולרי. מחקר אפידמיולוגי מצא את סוג הגידול הזה (שוואנומה) באוזניים של משתמשי הסלולר. בתי משפט באיטליה, כולל בית המשפט העליון, פיצו כבר כמה פעמים משתמשים כבדים בסלולרי על גידולים באוזן.

המדענים שפנו לאו"ם בעניין פריסת הדור החמישי הזהירו: "הדור החמישי מוביל לעלייה מאסיבית של חשיפה בכפייה לקרינה אלחוטית. טכנולוגיית הדור החמישי היא אפקטיבית רק למרחק קצר. היא משודרת לא טוב דרך חומר מוצק. אנטנות רבות חדשות יידרשו ויישום מלא יביא לאנטנות בכל 10-12 בתים באיזורים עירוניים, כלומר מעלים באופן מאסיבי חשיפה בכפייה. עם שימוש נרחב יותר של טכנולוגיות אלחוטיות אף אחד לא יכול להמנע מחשיפה. בגלל שבנוסף למספר המוגבר של משדרי דור 5 (אפילו בתוך בתים, חנויות ובתי חולים) לפי ההערכות 10-20 מיליארד חיבורים (למקררים, מכונות כביסה, מצלמות מעקב, מכוניות ואוטובוסים ללא נהג וכו') יהיו חלק מהאינטרנט של הדברים. כל אלה ביחד יגרמו עלייה משמעותית בחשיפה הכוללת ארוכת טווח לקרינת תדרי רדיו לכל האזרחים". השפעות מזיקות מחשיפה לקרינת תדרי רדיו כבר הוכחו. מעל 230 מדענים מיותר מ- 40 מדינות הביעו את ה"דאגות הרציניות" לגבי החשיפה המתגברת לקרינה בכל מקום שנוצרת על ידי מכשירים חשמליים ואלחוטיים, עוד לפני הפריסה הנוספת של הדור החמישי. הם מתייחסים לעובדה ש"מחקרים מדעיים רבים הראו ששדות אלקטרומגנטיים משפיעים על אורגניזמים חיים ברמות מתחת לרוב התקנים הבינלאומיים והלאומיים. השפעות כוללות עליה בסיכון לסרטן, מתח תאי, עליה ברדיקלים חופשיים מזיקים, נזקים גנטיים, שינויים מבניים ותפקודיים במערכת הרבייה, קשיים בזכרון ולמידה, הפרעות נוירולוגיות והשפעות שליליות על ההרגשה הטובה בבני אדם. הנזק הולך מעבר לגזע האנושי מאחר ויש עליה בעדות על השפעות פוגעות גם לצמחים ובעלי חיים".
http://www.5gappeal.eu/the-5g-appeal/

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות התראיינה בתקשורת בעקבות המחקר של ממשלת ארצות הברית ואמרה: "לא אמרתי זאת עד היום, אבל כעת אני חושבת שהטלפונים גורמים לסרטן"
https://news.walla.co.il/item/2965687

בניסוי שנערך באוניברסיטת תל אביב, במחלקת גנטיקה אנושית ורפואה מולקולרית, בחנו החוקרים את השפעת הטלפונים הסלולריים על תאי דם (לימפוציטים) של בני אדם. תאי הדם נחשפו לקרינה סלולרית ברמות קרינה ללא חימום (א-תרמיות). המחקר הוכיח שלקרינה יש השפעה של רעילות לגנים (השפעה גנוטוקסית). ניסוי הביקורת הראה כי לעלייה בטמפרטורה לא היתה השפעה גנוטוקסית כפי שיש לקרינת רדיו. הממצאים הצביעו על השפעה של רעילות לגנים מקרינה אלקטרומגנטית אשר לא גרמה לחימום כלומר השפעה ביולוגית א-תרמית.

Mashevich M, Folkman D, Kesar A, Barbul A, Korenstein R, Jerby E, Avivi L. Exposure of human peripheral blood lymphocytes to electromagnetic fields associated with cellular phones leads to chromosomal instability.Bioelectromagnetics 24:82-90 February 2003

בעקבות המחקר הזה התראיין החוקר פרופ' רפי קורנשטיין מאוניברסיטת תל אביב בתקשורת ואמר שהתקן לא מגן. זה היה בשנת 2003. התקן הזה לא השתנה עד היום, 2020. אולי הגיע הזמן לחשיבה נוספת?

גלים מילימטריים נכללים בדור החמישי לפי עצומת המדענים לאו"ם נגד הדור החמישי:
http://www.5gappeal.eu/

המדענים מציינים שתדרים אלו שימשו עד היום לשליטה בקהלים. האופן שבו הם שימשו לכך זה על ידי צריבה בעור שגורמת לפיזור הפגנות – מי שמקבל צריבה רוצה לעזוב את המקום. זה סדר הגודל של התדרים שנפרסו כבר ברחובות, בירושלים (כולל בבתי ספר במזרח ירושלים) ובבתי ספר באור יהודה. בעוד שבאור יהודה מתגאים בעוצמות הקרינה הנמוכות, הם מתעלמים לחלוטין מהאספקט של התדרים הגבוהים.

בעניין הקורונה והדור החמישי, הטוענים לקשר מתבססים על החלשת החיסוניות מהקרינה. ידוע שפתוגנים משגשגים בסביבה של חיסוניות מוחלשת. כך למשל נמצא שחשיפה לשדה אלקטרומגנטי בתדר 50 הרץ מובילה להפעלה של גנום של וירוס אפשטיין בר בתאי הלימפה האנושיים שזוהמו בוירוס בצורה הרדומה שלו. הקרינה מעירה את וירוס האפשטיין בר, שאחרת הוא נשאר רדום.
https://europepmc.org/article/med/9276003

ד"ר דיטריך קלינגהרדט – רופא, פירסם מספר סרטונים על מחקרים שמצביעים על קשר בין חשיפה לקרינה בלתי מייננת ועלייה של כמה מאות אחוזים בשגשוג פתוגנים.

מומחים מסבירים על הקשר בין וירוס הקורונה והדור החמישי של הסלולר
https://www.facebook.com/oringclinic/videos/282385802773955/?eid=ARDjJ6_ginCaIU3HFKZH369eqkJeYZwupwnJJkzLFlWieK-riAYwNnteaEPNezK5qMjBuKnQ6QE_DMV8

הסבר פיסיולוגי 5G & COVID19 The physiological explanation
https://www.facebook.com/oringclinic/videos/791726417981168/

סרטון של רופא צעיר שנותן הסבר פיסיולוגי לקשר בין קורונה לדור 5
https://www.youtube.com/watch…

ד"ר שרון גולדברג רופאה אמרה ב"כנס על משבר הדור החמישי": "כשאתה מסתכל על הספרות המדעית יש לנו מלא מחקרים על גלים מילימטריים שמראים השפעות ביולוגיות. אנו יודעים שגלים מילימטריים קשורים לקטרקט, השפעות על מערכת החיסון, מערכת העצבים, השפעות על מצב הרוח. יודעים שגלים מילימטרים גרמו עמידות לאנטיביוטיקה של סטופילוקוקוס ואי קולי. תחשבו על כל הזיהומים עם עמידות לאנטיביוטיקה בבתי חולים. צריך לסמן את המכשירים שפולטים קרינת מיקרוגל ולכתוב שהם פולטים קרינת מיקרוגל וצריך להיות תהליך של הסכמה מדעת".

ראיון עם ד"ר שרון גולדברג מתוך ה"כנס על משבר הדור החמישי":
https://www.youtube.com/watch…
בתמונה: ד"ר שרון גולדברג מראה את הדו"ח של צורי גלזר מ- 1971
קישור לדו"ח של צורי גלזר:
https://www.magdahavas.com/…/2…/06/Glaser_1972_shortened.pdf

ערים ומדינות בעולם שמעכבות את הפריסה בגלל שיקולים בריאותיים:

באיטליה 38 עיריות החליטו לאסור את הניסוי של הרשת של דור 5.
https://www.universofree.com/…/stop-alla-rete-iliad-in-pr…/…

ראש עיריית לוצולו באיטליה רוברטו סלה כתב ש"ההגנה על הבריאות והסביבה היא בחשיבות העיקרית בשבילי כולל זיהום אלקטרומגנטי. מסיבה זו הוריתי על חקיקה לאסור על כל אחד לבדוק או להתקין דור 5 בטריטוריה של העיר".
http://www.valsesianotizie.it/…/a-lozzolo-e-bandito-il-5g-l…

רפאל כרמלו, ראש עיריית סקאנצנו באיטליה אוסר על דור חמישי, מצטט את עקרון הזהירות
https://www.mediasetplay.mediaset.it/…/il-sindaco-vieta-il-…

באוסטריה הפרלמנט ילמד את הדור החמישי ויפרסם דו"ח עד ינואר 2020 שסוקר את המחקרים בתחום
https://www.telecompaper.com/…/austrian-parliament-commissi…

בצרפת, ראש עיריית סיין -בל מתנגד למונים החכמים שהם חלק מהדור החמישי. 13 חולים זכו לאחרונה בבית המשפט בצרפת, שהחליט שיש להסיר את המונים החכמים מסיבות בריאותיות.
https://www.info-tours.fr/…/linky-le-tribunal-de-tours-or…/…

באנגליה מועצות העיר של ברייטון והוב (Hove) אוסרות את ההתקנה של אנטנות דור 5 בגלל תפיסת הסיכון של הציבור ובריאות אקולוגית.
https://www.itpro.co.uk/…/brighton-and-hove-city-council-jo…

ארה"ב: סן דייגו אישרה רגולציה אגרסיבית חדשה על אנטנות סלולריות, בהכנה לפריסת הדור החמישי
https://www.sandiegouniontribune.com/…/san-diego-approved-s…

בסן פרנסיסקו, בית המשפט העליון קבע שסן פרנסיסקו וערים אחרות יכולות להגן על הנוף שלהן על ידי איסור של הצבת אנטנות דור חמישי על קווי חשמל
https://www.govtech.com/…/California-Supreme-Court-Sides-wi…

סן פרנסיסקו אסרה על טכנולוגיית זיהוי פנים בהצבעה של 8 ל- 1 בהנהלת הפיקוח. סן פרנסיסקו הפכה להיות העיר הראשונה באמריקה שחסמה את הטכנולוגיה לזיהוי פנים שפוגעת בבטיחות ופרטיות הציבור.
https://www.govtech.com/…/California-Supreme-Court-Sides-wi…

בפורטלנד, אורגון, בכירים בעיר מובילים התנגדות להתקנת רשתות דור 5. "פליטות קרינת תדרי רדיו שנוצרות על ידי טכנולוגיות אלחוטיות יכולות לתרום להשפעות שליליות על הבריאות כמו סרטן". מחקר של התוכנית הלאומית לטוקסיקולוגיה מציג עדות שתדרי רדיו יכולים לגרום סרטן בלב ובמוח.
https://prepforthat.com/portland-blocking-5g-networks-ove…/…

בניו המפשיר יזמו חוק לייסד וועדה שתחקור את ההשפעות הסביבתיות והבריאותיות של טכנולוגיית הדור החמישי. מטרת המחקר היא לבדוק את היתרונות והסיכונים מדור 5 עם מיקוד בהשפעה הסביבתית וההשפעות הבריאותיות הפוטנציאליות, במיוחד ילדים, עוברים וקשישים ואלו עם חולשות בריאותיות קיימות.
https://legiscan.com/NH/text/HB522/2019
סלובניה עוצרת את הדור החמישי עד שיחקרו השפעות על הבריאות והסביבה
https://www.5gcrisis.com/…/breaking-news-slovenia-stops-5g-…
העיר קלמטה ביוון עוצרת את הדור החמישי מחשש להשפעות על הפוריות, חוששיים שתושבי העיר יהפכו עקרים
https://www.keeptalkinggreece.com/…/kalamata-suspends-5g-n…/
פפואה גינאה החדשה עוצרים את הדור החמישי בגלל דאגות בריאותיות
https://www.5gcrisis.com/…/breaking-news-papua-new-guinea-h…

בבריסל סלין פרמאולט, שרת הממשלה של איזור בריסל שאחראית למגורים, איכות חיים, סביבה ואנרגיה אמרה בראיון ל- Echo: "אני לא יכולה לקבל טכנולוגיה כזו אם היא לא עומדת בתקן, שחייב להגן על האזרח. דור חמישי או לא, האנשים של בריסל אינם שפני ניסיון שאת הבריאות שלהם אני לא יכולה למכור עבור רווח"
https://www.brusselstimes.com/…/radiation-concerns-halt-br…/

שוויץ: קנטון ג'ורה החליט באופן זמני לעצור את הדור החמישי בהמתנה לדו"ח הממשלה על השפעה בריאותית וסביבתית של דור 5. שני קנטונים נוספים, ג'נבה וואוד עצרו את ההתפשטות של דור 5 בשל סיבות בריאותיות וסביבתיות.
https://www.rts.ch/…/10372486-le-jura-opte-lui-aussi-pour-l…

פורטוגל משהה את הפריסה בגלל הקורונה
https://www.totaltele.com/…/Portugal-suspends-5G-spectrum-a…

1.
Millimeter-wave energy to be used in a weapon

https://www.eetimes.com/millimeter-wave-energy-to-be-used…/…

https://www.smart-safe.com/…/5g-network-uses-same-emf-waves…

https://smombiegate.org/military-active-denial-system-and-…/

2.
https://www.youtube.com/watch?v=yzvjyLLitaw&feature=emb_logo

3.
https://www.globes.co.il/news/article.aspx…

https://www.facebook.com/SMARTcityIL/videos/445053133100823/?v=445053133100823

4.
https://www.pc.co.il/news/283072/…

המחקר של מכון ויצמן
Mechanism of short-term ERK activation by electromagnetic fields at mobile phone frequencies Joseph FRIEDMAN, Sarah KRAUS, Yirmi HAUPTMAN, Yoni SCHIFF and Rony SEGER
Biochem. J. (2007) 405, 559–568

מחקרים רבים נוספים מצאו יצירת רדיקלים חופשיים מקרינת תדרי רדיו. זה אפקט של נזק מקרינה בלתי מייננת, בניגוד לטענת הפיסיקאים כאילו אם הקרינה היא בלתי מייננת זה אומר שהיא לא מסוכנת. טענה שמטעה את הציבור והופרכה מזמן. הפיסיקאים טוענים שקרינה בלתי מייננת "לא מסוגלת" לפגוע בזמן שהמחקרים מראים אחרת.
Yakymenko I, Tsybulin O2, Sidorik E1, Henshel D3, Kyrylenko O4, et
al. (2015) Oxidative mechanisms of biological activity of low-intensity
radiofrequency radiation. Electromagn Biol Med .

למידע נוסף
https://ehtrust.org/…/5g-networks-iot-scientific-overview-…/

מחקר ישראלי על השפעה ביולוגית של גלים מילימטריים
https://ehtrust.org/newly-published-study-finds-5g-frequen…/

בתמונה: תמונות מהפריסה שאתה מוביל כעת בזמן הסגר ברחבי הארץ – התמונות מפתח תקווה, אשדוד, אלעד, אילת, קרית מוצקין, אור יהודה, רעננה, נתניה, מבשרת ציון.

בברכה,
ד"ר איריס עצמון

עפר שלח – Ofer Shelahמיקי חיימוביץ' – Miki Haimovich
אורית פרקש-הכהן Orit Farkash-Hacohen
Yair Lapid – יאיר לפיד
גבי אשכנזי – Gabi Ashkenazi
Karine Elharrar- קארין אלהרר
Tzipi Hotovely – ציפי חוטובלי
Tamar Zandberg תמר זנדברג
Nitzan Horowitz – ניצן הורוביץ
יועז הנדל Yoaz Hendel
חילי טרופר | Chili Tropper
משה (בוגי) יעלון – Moshe (Bogie) Ya'alon
מירב כהן – Meirav Cohen
עופר כסיף Ofer Cassif عوفر كسيف
מתן כהנא – Matan Kahana
Israel Eichler – ישראל אייכלר
איתן גינזבורג – Eitan Ginzburg
Mickey Levy – מיקי לוי
אורלי לוי-אבקסיס
איציק שמולי | Itzik Shmuli
פנינה תמנו- שטה
Yoav Kisch – יואב קיש

גדעון סער | Gideon Saar
עודד פורר – Oded Forer
אורלי פרומן – Orly Froman
Tali Ploskov – טלי פלוסקוב
Alex Kushnir – אלכס קושניר

עמיר פרץ Amir Peretz
קרן ברק – Keren Barak
מיכאל ביטון – Michael Biton
יעקב אשר – yakov asher
משה כחלון
משה פייגלין

אורנה ברביבאי – Orna Barbivay

מוטי ששון – Moti Sasson
רוב העיר בראשות אסף זמיר
עירית חיפה
עיריית ירושלים
עיריית בית שמש
עיריית באר שבע

ד"ר איריס עצמון